Yargı Yayınevi 1984 yılında Ankara Zafer Çarşısı’nda Yaşar KAVAS, Ahmet KAVAS ve Hüseyin YILDIRIM’ın kuruculuğunda küçük bir işletme olarak faaliyetine başlamıştır.
Kuruluşunda ilk olarak üniversite ders kitaplarını yayınlamayı ve pazarlamayı amaçlamıştır. İlk yayını Prof. Dr. Sadık KIRBAŞ’ın “Devlet Malları” adlı eseridir. Daha sonra Türkiye’nin birçok üniversitesinde okutulan derslerin ve seçkin öğretim üyelerinin hazırlamış olduğu kitaplar yayınlanmıştır. Zamanla kültür ve sanat alanlarındaki yayınları ile hizmet alanını genişletmiştir. 1983 yılında Türkiye’de ilk olarak Müfettişlik, Hakimlik, Savcılık ve Kaymakamlık Sınavlarına Hazırlık kitaplarını yayımlamış ve bu alanda önemli bir marka haline gelmiştir. 1990 yılında Yargı Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti. olarak yeniden yapılandırılarak Ömürden KAVAS ve Yılmaz Ulaş KAVAS tarafından yönetilmeye başlamıştır. 2001 yılında bu yapılanmaya Öğr. Gör. Hasan Can OKTAYLAR Genel Yayın Yönetmeni, Engin POLAT Kurumsallaşma Koordinatörü olarak katılmıştır. Bu yapılanma yayınevi için bir milat olmuştur. Böylece eğitim sektörüne Ankara’dan başlayacak ve tüm Türkiye’ye yayılacak bir hizmet alanı, marka oluşturacak çalışmalar başlatılmıştır. Bu yapılanmanın misyonu, vizyonu ve değerleri şunlardır:
 
Misyonumuz;
Eğitim ihtiyacı olan kişi ve kuruluşların sürekli gelişimi ve başarıya erişmeleri için eğitim, araştırma, yayın ve danışmanlık hizmetlerini, öğrenme odaklı yaklaşımlarla sunmak ve böylece Türkiye’de bir başarı klasiği olmaktır.
 
Vizyonumuz;
Değişme, gelişme ve başarmayı hedefleyenlerin tercih ettiği öncü bir merkez olmaktır. Değerlerimiz;
* İnsan odaklı olmak
* Öğrenmeyi öğrenmek
* Bilimsellik
* Dürüstlük ve güven
* Ekip çalışması

Puan Verin ve Yorum Yazın

Bu firma için puanınız

angry
crying
sleeping
smily
cool
Gözat

Your review is recommended to be at least 140 characters long

İsteğiniz başarıyla gönderildi.

building Firma Sizin yada Çalışanı mısınız? Şimdi Sahiplenin! Şimdi Sahiplenin!

Bu Kaydı Talep Et