01 Haziran

İş Kanunu kapsamında zorunlu olan çalışanlara bordro tebliğ etme işi artık hızlı ve güvenilir şekilde elektronik ortamda yapılabilecek. Şirketler kargo giderlerinden kurtulacak, İK departmanlarının iş yükü hafifleyecek.

Haberi Oku
01 Haziran

Gizli kripto para madenciliği anlamına gelen cryptojacking, bireysel kullanıcılar ve şirketler için yeni bir siber tehdit olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla kripto paraya sahip olmak isteyen kötü niyetli madenciler, hedefledikleri bilgisayarlara bir kripto para yazılımı yerleştirerek hem işlemci güçlerini hem elektrik enerjilerini gizlice kullanıyorlar. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, cryptojacking ile ilgili son vakaların altını çizerken alınabilecek önlemler konusunda da uyarılarda bulunuyor.

Haberi Oku
01 Haziran

Siber suçlular, Meksika finansal sistemine sızarak, özel müşteri hesaplarının dışındaki merkezi hesaplardan 400 milyon Meksika pezosu, yani neredeyse 20 milyon dolar çaldı. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in derlediği bilgilere göre en az beş büyük bankadan yüksek miktarda para çekilerek, sahte hesaplara aktarıldı. Bankalar, müşterilerinin bu saldırıdan etkilenmediğini duyurdu.

Haberi Oku
01 Haziran

Orta Doğu ve Afrika’nın en hızlı büyüyen PC markalarından biri olan Amerikalı i-Life Digital, yeni nesil uygun fiyatlı PC ve dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. şirketin sunduğu başlangıç seviyesi kullanıcıların ihtiyacını karşılayabilecek nitelikteki bilgisayarların fiyatı 700 ile 1300 TL arasında değişiyor.

Haberi Oku
01 Haziran

IBM’in 5 yıllık 30 milyon ABD Doları değerindeki yatırımı, toplumu derinden etkileyen sorunların çözümünde geliştiricileri bir araya getiriyor. Türkiye’deki geliştiricilerin de başvurabileceği insiyatif kapsamında hedef, toplumsal sorunların aşılması sürecinde dünyadaki tüm geliştiricilerin bir araya getirilmesi ve yapay zekâ, blok zinciri, veri, bulut ile nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerinden yararlanılması.

Haberi Oku
31 Mayıs

BTCTurk, websitesi üzerinden 7/24 canlı destek hizmetini uygulamaya açtı. Tüm müşterilere sunulan hizmet ile BTCTurk, kullanıcıların sorun ve taleplerine daha hızlı dönüş yapmayı ve müşteri deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Haberi Oku
31 Mayıs

2012 yılında kurulan İstanbul merkezli Türk mobil oyun şirketi Gram Games, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga tarafından 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığı satın alındı. Çalışanlarının yıl içerisinde sınırsız tatil hakkına sahip olduğu, mesait saati ve alt üst ilişki kavramları olmayan Gram Games, sıradışı ekip yapılanması ve yönetim anlayışıyla da bir çok gencin çalışmak için hayalini süslüyor.

Haberi Oku
31 Mayıs

Türkiye’de yaklaşık 19 milyon kadın herhangi bir banka hesabı ve kartı olmadığı için finansal hizmetlere erişemiyor. ininal, banka hesabı gerektirmeyen ön ödemeli kartları ve mobil cüzdan uygulamasıyla kadınlara finansal özgürlük sunuyor.

Haberi Oku
31 Mayıs

Yaklaşık 60 binden fazla çalışanı ile beş kıtada hizmet veren Schindler, Ağaoğlu My Newwork projesinin yüklenici firması olarak Yılın En İyi Asansör Montajı Ödülünü kazandı.

Haberi Oku
31 Mayıs

Verileri akıllı içgörülere dönüştürmek, pazara sunma süresini kısaltmak ve daha iyi iş sonuçları elde etmek için AI (Yapay Zekâ) ve ML (Makine Öğrenimi) teknolojisi kullanılıyor.

Haberi Oku